‹ Prev
Next ›
5 Star 4D-Ring Presentation Ring Binder A4 Polypropylene 50mm White (Pack of 10) 933082
41 Stock Available
- 5 Star™ Office presentation binders, provide a good value, quality option for professional presenting
- Polypropylene
- Plastic pockets with Inserts
- Clear pockets on spine and front cover for personalisation
- Made from heavyweight polypropylene over board
- Extra wide for use with punched pockets
- Size: A4
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Ring Type | D-Ring |
| Size | A4 |
| Dimensions | 279x317x75mm |
| Capacity | 500 Sheets |
| Clear Pocket | Spine & Front Cover |
| Number Of Rings | 4 Ring |
| Orientation | Portrait |
| Material | PVC On Board |
| Manufacturer | The OT Group |
| Spine Width | 50mm Spine |
| Weight | 515g |
Product Information
| Brand | 5 Star |
| Type | Binder |
Description
5 Starâ„¢ Office presentation binders, provide a good value, quality option for professional presenting. They are extra wide format for use with punched pockets and made from a heavyweight polypropylene over board for strength and durability. Clear pockets on spine and front cover for personalisation.
People who bought this also bought
-
Product Code: NORNSCIS811891 Stock Available
-
Product Code: NOR3MPP35959 Stock Available
-
Product Code: NORWIZA46 Stock Available
-
Product Code: KF2606414 Stock Available
-
Product Code: NORFBMBK16871 Stock Available
-
Product Code: NORDIV101727 Stock Available
-
Product Code: NOR1170BKPlease Contact Us For Stock Availability
-
Product Code: NA4126BKPlease Contact Us For Stock Availability
Alternative Products
People who bought this also bought
-
Product Code: NORNSCIS811891 Stock Available
-
Product Code: NOR3MPP35959 Stock Available
-
Product Code: NORWIZA46 Stock Available
-
Product Code: KF2606414 Stock Available
-
Product Code: NORFBMBK16871 Stock Available
-
Product Code: NORDIV101727 Stock Available
-
Product Code: NOR1170BKPlease Contact Us For Stock Availability
-
Product Code: NA4126BKPlease Contact Us For Stock Availability