Product Details
General Information
| Colour | White |
| Environment Support | Forest Stewardship Council FSC Certified |
| Form | Labels |
| Dimensions | 85x93x142mm |
| Country of Origin | UK |
| Adhesive Type | Permanent |
| Label Size | 140x38mm |
| Label Format | 2 per Sheet |
| Manufacturer | Avery UK |
| Weight | 0.83kg |
Product Information
| Brand | Avery |
| Type | Accessories |
Description
These Avery Franking Labels are the ideal choice for use with your manual franking machine. The quick drying material makes them ideal for immediate application to your envelopes and packages. A special carton design ensures smooth feeding into your machine. This pack contains 1000 labels.
People who bought this also bought
-
Product Code: HPW1106A45 Stock Available
-
Product Code: HPT6N04AE74 Stock Available
-
Product Code: HPT6N03AE131 Stock Available
-
Product Code: ES99010202 Stock Available
-
Product Code: NORJFAB1Please Contact Us For Stock Availability
-
Product Code: NORJFAB0Please Contact Us For Stock Availability
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
People who bought this also bought
-
Product Code: HPW1106A45 Stock Available
-
Product Code: HPT6N04AE74 Stock Available
-
Product Code: HPT6N03AE131 Stock Available
-
Product Code: ES99010202 Stock Available
-
Product Code: NORJFAB1Please Contact Us For Stock Availability
-
Product Code: NORJFAB0Please Contact Us For Stock Availability