‹ Prev
Next ›
Brother LC3217BK Inkjet Cartridge Black LC3217BK
54 Stock Available
- Works with Original
- Brother
- MFC Inkjet: MFC-J6930DW - MFC-J5335DW - MFC-J5330DW - MFC-J5730DW - MFC-J5930DW - MFC-J6935DW
- Inkjet Printer: MFC-J6930DW - MFC-J5335DW - MFC-J5730DW - MFC-J6935DW - MFC-J5330DW - MFC-J5930DW - MFC-J6530DW
- Brother
- Original Brother inkjet cartridge
- Standard yield
- Compatible with: Brother all in one MFC-J5330DW, MFC-J5730DW, MFC-J6530DW and MFC-J6930DW
- Page yield: up to 550
- Colour: Black
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | Brother |
| Supply type | Single pack |
| Compatibility | MFC-J6930DW MFC-J5930DW MFC-J5730DW MFC-J5335DW MFC-J6935DW MFC-J6530DW MFC-J5330DW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black ink page yield | 550 pages |
| Black ink type | Pigment-based ink |
| Print technology | Inkjet printing |
| Black ink cartridges quantity | 1 |
| Black ink volume | 550 ml |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Country of origin | Philippines |
| Width | 20 mm |
| Depth | 80 mm |
| Height | 120 mm |
| Weight | 51 g |
| Package weight | 61 g |
| Package type | Blister |
| Pallet gross height | 18 cm |
| Products per pallet | 4200 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 42 pc(s) |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 7 pc(s) |
| Pallet gross weight | 253.6 kg |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Ink |
Description
Looking for a cartridge that offers effortless performance every time you print? The Brother LC3217BK Ink Cartridge in Black guarantees smooth, reliable and top quality printouts from your first to your last print. Great value for money, our perfectly balanced inks ensure your printer stays working at its best.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: BA7791464 Stock Available
-
Product Code: BA7621439 Stock Available
-
Product Code: BA7621374 Stock Available
-
Product Code: BA7621288 Stock Available
-
Product Code: NORGL522111097 Stock Available
-
Product Code: NORPR240062 Stock Available
-
Product Code: NORN1000236 Stock Available
-
Product Code: NORA4SBKPlease Contact Us For Stock Availability
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
People who bought this also bought
-
Product Code: BA7791464 Stock Available
-
Product Code: BA7621439 Stock Available
-
Product Code: BA7621374 Stock Available
-
Product Code: BA7621288 Stock Available
-
Product Code: NORGL522111097 Stock Available
-
Product Code: NORPR240062 Stock Available
-
Product Code: NORN1000236 Stock Available
-
Product Code: NORA4SBKPlease Contact Us For Stock Availability