‹ Prev
Next ›
Brother LC3217C Inkjet Cartridge Cyan LC3217C
88 Stock Available
- Works with Original
- Brother
- Inkjet Printer: MFC-J6935DW - MFC-J6930DW - MFC-J5335DW - MFC-J5730DW - MFC-J5330DW - MFC-J5930DW - MFC-J6530DW
- MFC Inkjet: MFC-J6930DW - MFC-J5330DW - MFC-J5930DW - MFC-J5335DW - MFC-J5730DW - MFC-J6935DW
- Brother
- Cyan inkjet cartridge to fit MFC-J6530DW - 550 page yield
Product Details
General Information
| Colour | Cyan |
| Type | Original |
| Printing colours | Cyan |
| Brand compatibility | Brother |
| Supply type | Single pack |
| Compatibility | MFC-J6930DW MFC-J5930DW MFC-J5730DW MFC-J5335DW MFC-J6935DW MFC-J6530DW MFC-J5330DW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour ink page yield | 550 pages |
| Print technology | Inkjet printing |
| Colour ink cartridges quantity | 1 |
| Country of origin | Philippines |
| Width | 10 mm |
| Depth | 85 mm |
| Height | 120 mm |
| Weight | 41 g |
| Package weight | 48 g |
| Package type | Blister |
| Pallet gross height | 18.3 cm |
| Products per pallet | 6000 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 60 pc(s) |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 10 pc(s) |
| Pallet gross weight | 288.6 kg |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Ink |
Description
Brother consider the environmental impact at every stage of your ink cartridge life cycle, reducing waste at landfill. All our hardware and ink cartridges are built to have as little impact on the environment as possible. \n\nGenuine Brother LC3217C ink cartridge - worth it every time.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.