‹ Prev
Next ›
Brother LC3217M Inkjet Cartridge Magenta LC3217M
74 Stock Available
- Works with Original
- Brother
- Inkjet Printer: MFC-J5330DW - MFC-J5930DW - MFC-J5335DW - MFC-J6530DW - MFC-J6930DW - MFC-J5730DW - MFC-J6935DW
- MFC Inkjet: MFC-J5335DW - MFC-J5330DW - MFC-J5730DW - MFC-J5930DW - MFC-J6935DW - MFC-J6930DW
- Brother
- High quality genuine Brother magenta ink cartridge
- Genuine Brother ink cartridges are rigorously tested to print perfectly every time saving you time and money
Product Details
General Information
| Colour | Magenta |
| Type | Original |
| Printing colours | Magenta |
| Brand compatibility | Brother |
| Supply type | Single pack |
| Compatibility | MFC-J6930DW MFC-J5930DW MFC-J5730DW MFC-J5335DW MFC-J6935DW MFC-J6530DW MFC-J5330DW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour ink page yield | 550 pages |
| Colour ink type | Pigment-based ink |
| Print technology | Inkjet printing |
| Colour ink cartridges quantity | 1 |
| Colour ink volume | 550 ml |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Country of origin | Philippines |
| Width | 10 mm |
| Depth | 85 mm |
| Height | 120 mm |
| Weight | 41 g |
| Package weight | 48 g |
| Package type | Blister |
| ASIN | B01M3XQ7AT |
| Pallet gross height | 18 cm |
| Products per pallet | 6000 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 60 pc(s) |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 10 pc(s) |
| Pallet gross weight | 320.4 kg |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Ink |
Description
Looking for a cartridge that offers effortless performance every time you print? The Brother LC3217M Ink Cartridge in Magenta guarantees smooth, reliable and top quality printouts from your first to your last print. Great value for money, our perfectly balanced inks ensure your printer stays working at its best.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.