‹ Prev
Next ›
Durable Literature holder FLEXIPLUS 6 A4 portrait Transparent 1700008401
Please Contact Us For Stock Availability
- Holder Dimensions (WxDxH): 247x100x1080mm
- Transparent finish for easy view of contents
- Literature holder with 6 compartments
- Ideal for displaying literature in reception areas and in the office
- The literature holder comes in portrait orientation
- Can be quickly and easily mounted to any smooth and solid wall
- Document size: A4
Product Details
General Information
| Colour | Clear |
| Capacity/Pockets | 6 Pockets |
| Country of Origin | Germany |
| Dimensions | 266x348x344mm |
| Dimensions (WxDxH) | 247x100x1080mm |
| Material | Plastic |
| Orientation | Portrait |
| Pocket Size | A4 Pockets |
| Manufacturer | Durable (UK) Ltd |
| Warranty | 1 Month Warranty |
| Weight | 1.35kg |
Product Information
| Brand | Durable |
| Type | Wall Mounted |
Description
This Durable A4 literature holder featuring 6 stylish compartments for leaflets, magazines, company literature and more. Made from transparent hard wearing, plastic, the holder can be installed and mounted to flat load bearing surfaces in just a matter of moments. Comes in portrait orientation and measures 247x100x1080mm.
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.