People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Ring Type | O-Ring |
| Size | A4 |
| Dimensions | 230x315x40mm |
| Capacity | 200 Sheets |
| Orientation | Portrait |
| Material | Paper On Board |
| Number Of Rings | 2 Ring |
| Manufacturer | Hamelin |
| Spine Width | 25mm Spine |
| Weight | 240g |
Product Information
| Brand | Elba |
| Type | Binder |
Description
Suitable for filing A4 documents in the office or at home, this Elba ring binder features a standard 2 O-ring mechanism with a 25mm (250 sheets) filing capacity. Ideal for colour coordinated filing, these paper over board binders also come with a spine label for quick identification of contents. This pack contains 10 black A4 ring binders.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
