‹ Prev
Next ›
Epson 102 EcoTank Ink Bottle CMYK Multipack C13T03R640
75 Stock Available
- Works with Original
- Epson
- Eco Tank: ET-3700 - ET-3850 - ET-4750 - ET-4850 - ET-15000 - ET-2750 Unlimited - ET-2751 - ET-3750 Unlimited - ET-4856 - ET-2850 - ET-2400 - ET-2756 - ET-2800 - ET-2700 - ET-2750 - ET-2851 - ET-2856 - ET-3750 - ET-3800 - ET-4750 Unlimited
- Inkjet Printer: EcoTank ET-2750B - EcoTank ET-4750B - Ecotank ET15000 MF - EcoTank ET-2850 - EcoTank ET-4750 - EcoTank ET-2751 - EcoTank ET-2756 - EcoTank ET-3700 - EcoTank ET-3750B - EcoTank ET-3850 - EcoTank ET-2700 - EcoTank ET-2851 - EcoTank ET-4856
- Workforce: ST-4000 - ST-3000 - ST-C2100 - ST-C4100 - ST-2000
- Epson
- EcoTank Ink Bottle multipack
- For use with ET-2700/ET-2750/ET-3700/ET-3750/ET-4751
- Colour: Cyan, Magenta, Yellow and Black
Product Details
General Information
| Colour | Assorted |
| Type | Original |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Brand compatibility | Epson |
| Compatibility | EcoTank ET-4750 Unlimited EcoTank ET-4750 EcoTank ET-3750 Unlimited EcoTank ET-3750 EcoTank ET-3700 EcoTank ET-2756 EcoTank ET-2751 EcoTank ET-2750 Unlimited EcoTank ET-2750 EcoTank ET-2700 EcoTank ET-15000 |
| Black ink volume | 127 ml |
| Colour ink volume | 70 ml |
| Print technology | Inkjet |
| Country of origin | Philippines |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 95 mm |
| Package depth | 98 mm |
| Package height | 153 mm |
| Package weight | 550 g |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8715946685403 |
| Master (outer) case gross weight | 0 g |
| Master (outer) case length | 493 mm |
| Master (outer) case width | 298 mm |
| Master (outer) case height | 177 mm |
| Products per pallet | 790 pc(s) |
| Pallet gross weight | 0 g |
| Products per master (outer) case | 15 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 960 pc(s) |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Product Information
| Brand | Epson |
| Type | Ink |
Description
These Epson 102 EcoTank Ink Bottles ensure high quality print output from Epson EcoTank inkjet printers. As genuine Epson consumables, they offer consistent and reliable operation for trouble-free printing. Supplied in a multipack of Cyan. Magenta, Yellow with a combined total of 337ml.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: NORRBMBK19877 Stock Available
-
Product Code: WX01116939 Stock Available
-
Product Code: NOR2663150 Stock Available
-
Product Code: NOR3MPP35959 Stock Available
-
Product Code: KF02029Q167 Stock Available
-
Product Code: NORK90BK840 Stock Available
-
Product Code: KF71458858 Stock Available
-
Product Code: NORN130893253 Stock Available
-
Product Code: JTCS19328 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
People who bought this also bought
-
Product Code: NORRBMBK19877 Stock Available
-
Product Code: WX01116939 Stock Available
-
Product Code: NOR2663150 Stock Available
-
Product Code: NOR3MPP35959 Stock Available
-
Product Code: KF02029Q167 Stock Available
-
Product Code: NORK90BK840 Stock Available
-
Product Code: KF71458858 Stock Available
-
Product Code: NORN130893253 Stock Available
-
Product Code: JTCS19328 Stock Available