Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Compatibility | Epson M-160/163/164/ 180/182/183/185/190/191/192/195 |
| Printing colours | Black |
| Country of origin | China |
| Brand compatibility | Epson |
| Package width | 80 mm |
| Package depth | 114 mm |
| Package height | 10 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet | 4000 pc(s) |
| Products per pallet layer | 1000 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Minimum order quantity | 200 pc(s) |
Product Information
| Brand | Epson |
| Type | Accessories |
Description
This is a genuine black ribbon for Epson M-160/163/164/ 180/182/183/185/190/191/192/195 dot matrix printers.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: NORNSCIS615331 Stock Available
-
Product Code: KE02774Please Contact Us For Stock Availability
-
Product Code: PX0222250 Stock Available
-
Product Code: ES81011218 Stock Available
-
Product Code: 3M92419166 Stock Available
-
Product Code: NORE45013Please Contact Us For Stock Availability
-
Product Code: NOR3R9172010 Stock Available
-
Product Code: NOR3R9064936 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Additional Documentation
People who bought this also bought
-
Product Code: NORNSCIS615331 Stock Available
-
Product Code: KE02774Please Contact Us For Stock Availability
-
Product Code: PX0222250 Stock Available
-
Product Code: ES81011218 Stock Available
-
Product Code: 3M92419166 Stock Available
-
Product Code: NORE45013Please Contact Us For Stock Availability
-
Product Code: NOR3R9172010 Stock Available
-
Product Code: NOR3R9064936 Stock Available