‹ Prev
Next ›
Fellowes A4 Plastic Binding Combs 19mm Black (Pack of 100) 53477
21 Stock Available
- Length: 30cm
- Capacity: 19mm (121-150 80gsm pages)
- Pack of 100
- Colour: Black
- Use with A4 plastic covers
- No need for bulky binders
- Suitable for any 21-ring comb binding machine
- Binding combs for professional-looking bound documents
- Ideal for presentations, projects and sales pitches
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Dimensions | 19x19x300mm |
| Diameter/Spine Width | 19mm |
| Document Size | A4 |
| Material | Plastic |
| Max Capacity | 160 Sheets |
| Manufacturer | Fellowes |
| Weight | 10g |
Product Information
| Brand | Fellowes |
| Type | Binding Spines & Combs |
Description
This pack of 100 binding combs provides a professional looking solution to presenting projects, sales pitches and various other multi-document collations. Measuring 30cm in length and suitable for A4 documents, these binding combs are an attractive and space saving way to keep materials together without the need for bulky binders or lever arch files. They can also be used with plastic covers for a wipe-clean finish on important documentation. These 19mm combs provide a capacity of 121-150 80gsm sheets of paper and are made from high quality black plastic. Use with any 21-ring comb binder.
People who bought this also bought
-
Product Code: MA1457557 Stock Available
-
Fellowes Binding Covers for Comb/Wire Binding Machines A4 250 Micron Clear PET (Pack of 100) 5384801Product Code: BB7827234 Stock Available
-
Product Code: BQ4685010 Stock Available
-
Product Code: BX4681978 Stock Available
-
Product Code: NORTT3PPlease Contact Us For Stock Availability
-
Product Code: NORTT2PPlease Contact Us For Stock Availability
-
Product Code: NORK40BK636 Stock Available
-
Product Code: NORN130893253 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
People who bought this also bought
-
Product Code: MA1457557 Stock Available
-
Fellowes Binding Covers for Comb/Wire Binding Machines A4 250 Micron Clear PET (Pack of 100) 5384801Product Code: BB7827234 Stock Available
-
Product Code: BQ4685010 Stock Available
-
Product Code: BX4681978 Stock Available
-
Product Code: NORTT3PPlease Contact Us For Stock Availability
-
Product Code: NORTT2PPlease Contact Us For Stock Availability
-
Product Code: NORK40BK636 Stock Available
-
Product Code: NORN130893253 Stock Available