- Privacy filter fits widescreen laptops with a diagonal screen measurement of 23 inch (viewable area
- 16:10 aspect ratio
- Easy to attach and remove
- Reduces screen glare to help prevent eye strain
- Blackout side view when viewed from a 30º side angle
- blackout side view when viewed from a 30º side angle
- Protects screen from scratches and fingerprints
- protects screen from scratches and fingerprints
- 100% recyclable
<
>
Fellowes PrivaScreen Privacy Filter Widescreen 23 Inch 4807101
Please Contact Us For Stock Availability
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Material | Polythylene |
| Dimensions | 510x287mm |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| AntiGlare | Yes |
| Privacy Filter | Yes |
| Manufacturer | Fellowes |
| Frameless | Yes |
| Screen Size | 23in |
| Warranty | 12 Months |
| Weight | 140g |
| Widescreen | Yes |
Product Information
| Brand | Fellowes |
| Type | Privacy Screen Filter |
Description
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
