‹ Prev
Next ›
GBC Matt Laminating Pouches, A4, 2x125 (Pack of 100)
Stock is Available
- Lamination protect your documents from dirt, liquid and moisture, standard rigidity
- Non-reflective matt surface finish
- Rounded edges pouches for effective sealing and a clean, attractive finish
- Writable surface
- Pack of 100 pouches
- 216x303mm (A4)
Product Details
General Information
| Size | A4 |
| Surface finish | Matt |
| Format | A4 |
| Width | 216 mm |
| Depth | 0.25 mm |
| Height | 303 mm |
| Quantity per pack | 100 pc(s) |
| Cover thickness | 125 µm |
Product Information
| Brand | GBC |
| Type | Laminating Pouch |
Description
Protects frequently handled documents with a tough matt laminate that adheres to both sides of pages, minimises glare and enables ‘writeability’. 125 micron, matt. A4 format. Pack size: 100.