‹ Prev
Next ›
GBC Peel'nStick Laminating Pouch Gloss A3 125 Micron (Pack of 100) 3747236
Please Contact Us For Stock Availability
- Lamination protect your documents from dirt, liquid and moisture, standard rigidity
- Glossy finish for enhanced colour
- Rounded edges pouches for effective sealing and a clean, attractive finish
- Pack of 100 pouches
- 303x426mm (A3)
Product Details
General Information
| Colour | Clear |
| Surface finish | Glossy |
| Product colour | Transparent |
| Format | A3 |
| Thickness | 0.25 mm |
| Self-adhesive | Yes |
| Width | 303 mm |
| Height | 426 mm |
| Quantity per pack | 100 pc(s) |
| Package width | 310 mm |
| Package depth | 430 mm |
| Package height | 38 mm |
| Country of origin | China |
| Cover thickness | 125 µm |
Product Information
| Brand | GBC |
| Type | Laminating Pouch |
Description
Peel n’ Stick Laminating Pouches are ideal for creating instant, professional and eye-catching signs. The adhesive back sticks to most materials including glass, metal and board. Simply peel off the backing paper to uncover the self-adhesive layer. 125 micron gloss pouches. A3 format. Pack size: 100.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.