‹ Prev
Next ›
HP 19A Original LaserJet Imaging Drum Black CF219A
5 Stock Available
- Works with Original
- HP
- Laser Printer: LaserJet Pro M104a - LaserJet Pro M104w - LaserJet Pro MFP M132fn - LaserJet Pro MFP M130fn - LaserJet Pro M102w - LaserJet Pro M130nw - LaserJet Pro M132a - LaserJet Pro MFP M130nw - LaserJet Pro M102a - LaserJet Pro M130fn - LaserJet Pro MFP M132nw - LaserJet Pro MFP M130fw - LaserJet Pro MFP M130a - LaserJet Pro MFP M132fw - LaserJet Pro MFP M132a - LaserJet Pro M130a - LaserJet Pro M130fw - LaserJet Pro M132fn - LaserJet Pro M132fw - LaserJet Pro M132nw
- LaserJet Pro: M102a
- HP
- Original HP 19A toner supplies deliver legendary HP print quality.
- HP 19 toner cartridges work with: HP LaserJet Pro M102, M130
- 1 Black (~12,000 pages)
- Ideal for printing professional-quality documents and helping ensure consistent results with anti-fraud technology.
- Depend on Original HP 19A toner supplies designed specifically for your HP printer.
- Imaging drum; Recycling guide
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | HP 19 toner cartridges work with |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 12000 pages |
| Black toner cartridges quantity | 1 |
| OEM code | CF219A |
| Country of origin | Vietnam |
| HP segment | Business, Enterprise |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 32.5 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 95% |
| Width | 365 mm |
| Depth | 97 mm |
| Height | 102 mm |
| Weight | 200 g |
| Package width | 365 mm |
| Package depth | 97 mm |
| Package height | 102 mm |
| Package weight | 420 g |
| Package type | Box |
| Print technology | Laser printing |
| Maximum number of stacking cartons | 44 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 29 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer (EU) | 23 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 319 pc(s) |
| Layers per pallet | 11 pc(s) |
| Products per pallet | 319 pc(s) |
| Products per pallet (EU) | 230 pc(s) |
| Pallet gross weight | 154.8 kg |
| Pallet weight (EU) | 117.3 kg |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 889894797421 |
| UNSPSC-code | 44103109 |
| Box contents | Imaging drum; Recycling guide |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1100 x 961 x 1266 mm |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 1099.8 x 960.1 x 1264.9 mm (43.3 x 37.8 x 49.8") |
Product Information
| Brand | Hewlett Packard |
| Type | Drum |
Description
Ideal for printing professional-quality documents and helping ensure consistent results with anti-fraud technology.\nCount on consistent, impressive quality and performance, using Original HP imaging drums with JetIntelligence–designed to help protect your investment and help your printer work its best.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.