‹ Prev
Next ›
HP 26X Original LaserJet Toner Cartridge High Yield Black CF226X
1 Stock Available
- Works with Original
- HP
- Laser Printer: LaserJet Pro M402dne - LaserJet Pro M426fdn - LaserJet Pro M426fdw - LaserJet Pro M402m - LaserJet Pro MFP M426dw - LaserJet Pro MFP M426fdw - LaserJet Pro M426dw - LaserJet Pro M402dn - LaserJet Pro MFP M426m - LaserJet Pro MFP M426fdn - LaserJet Pro M402d - LaserJet Pro M402dw - LaserJet Pro M402n
- LaserJet Pro: MFP M426fdn - M402d - M402dne - M402dw - MFP M426dw - MFP M426fdw - M402n
- Color LaserJet Pro: M402dn
- HP
- Original HP 26X High Yield Toner Cartridges deliver legendary HP print quality.
- HP 26 toner cartridges work with: HP LaserJet Pro M402, M426
- 1 Black (~9,000 pages)
- Original HP black-and-white printer toner cartridges tested produced, on average, 11% more usable pages than non-HP cartridges.*
- Reliable printing you can trust
- Ideal for printing consistent, quality black-and-white pages at high speeds your HP printer or MFP was built for, while helping protect against fraud.
- Depend on Original HP 26X High Yield Toner Cartridges designed specifically for your HP printer.
- Toner cartridge; Recycling guide
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | HP 26 toner cartridges work with |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 9000 pages |
| Black toner cartridges quantity | 1 |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| OEM code | CF226X |
| Country of origin | Japan, United States |
| HP segment | Business, Enterprise |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 32.5 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Width | 362 mm |
| Depth | 102 mm |
| Height | 227 mm |
| Weight | 930 g |
| Package width | 362 mm |
| Package depth | 102 mm |
| Package height | 227 mm |
| Package weight | 1.23 kg |
| Package type | Box |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 6.8 |
| Print technology | Laser printing |
| Maximum number of stacking cartons | 16 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 27 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer (EU) | 21 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 135 pc(s) |
| Layers per pallet | 4 pc(s) |
| Products per pallet | 135 pc(s) |
| Products per pallet (EU) | 84 pc(s) |
| Pallet gross weight | 186.6 kg |
| Pallet weight (EU) | 123.8 kg |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 889296154778 |
| UNSPSC-code | 44103103 |
| Box contents | Toner cartridge; Recycling guide |
Product Information
| Brand | Hewlett Packard |
| Type | Toner |
Description
Ideal for printing consistent, quality black-and-white pages at high speeds your HP printer or MFP was built for, while helping protect against fraud.\nOriginal HP Toner cartridges with JetIntelligence help you get the most out of your printer—professional documents you can proud of, more pages at fast speeds,[1,2] and anti-fraud technology.