People who bought this also bought
-
Product Code: FS477757Please Contact Us For Stock Availability
-
Product Code: ST31073123 Stock Available
-
Product Code: ST10499306 Stock Available
-
Product Code: NORR080012517 Stock Available
-
Product Code: FS1612542816 Stock Available
-
Product Code: HPC6020BPlease Contact Us For Stock Availability
-
Product Code: NORNAVA496 Stock Available
-
Product Code: NORA480PBPlease Contact Us For Stock Availability
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Depth (mm) | 151 |
| Cross Sells | HT17041/MF17001/RX12195 |
| Country Of Origin | Austria |
| Accreditation | PEFC |
| EAN | 0088698591307 |
| Height (mm) | 151 |
| For Inkjet Printers | No |
| For Laser Printers | No |
| For Copiers | No |
| Paper Type | Wide Format Paper Inkjet Paper |
| Paper Finish | Plain |
| Item Gauge (gsm) | 90 |
| Minimum Recyclable Content (%) | 100 |
| Width (mm) | 151 |
| Weight (kg) | 4.52 |
| Technical Manual | https://cdn.pimber.ly/public/asset/raw/595e406f0f15f30010780448/d7cda06f/5cac8c66c4667f29d50001ed/51bd4263/HPC6810A_TECH.pdf |
| Unbleached | No |
| UNSPSC Code | 14111510 |
| SMPN | C6810A |
| Pack Contains | 1 |
| OEM | C6810A |
| Paper Size | 914mmx91m |
Product Information
| Brand | Hewlett Packard |
| Type | Wide Format Inkjet Paper |
Description
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
