‹ Prev
Next ›
Brother LC3217 Inkjet Cartridge CMYK Multipack LC3217VAL
64 Stock Available
- Works with Original
- Brother
- Inkjet Printer: MFC-J5335DW - MFC-J5730DW - MFC-J6935DW - MFC-J6930DW - MFC-J6530DW - MFC-J5330DW - MFC-J5930DW
- MFC Inkjet: MFC-J5330DW - MFC-J5930DW
- Brother
- High quality genuine Brother cartridges
- Prevents waste to save you paper, time and money
Product Details
General Information
| Type | Original |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Brand compatibility | Brother |
| Supply type | Multi pack |
| Compatibility | MFC-J6930DW MFC-J5930DW MFC-J5730DW MFC-J5335DW MFC-J6935DW MFC-J6530DW MFC-J5330DW |
| Quantity per pack | 4 pc(s) |
| Black ink page yield | 550 pages |
| Colour ink page yield | 550 pages |
| Print technology | Inkjet printing |
| Black ink cartridges quantity | 1 |
| Colour ink cartridges quantity | 3 |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Country of origin | Philippines |
| Width | 55 mm |
| Depth | 101 mm |
| Height | 150 mm |
| Weight | 166 g |
| Package width | 106 mm |
| Package depth | 64 mm |
| Package height | 185 mm |
| Package weight | 200 g |
| Pallet gross height | 14 cm |
| Products per pallet | 800 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 200 pc(s) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 25 pc(s) |
| Pallet gross weight | 184.6 kg |
| Pallet GTIN (EAN/UPC) | 4977766779142 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Ink |
Description
Looking for a cartridge that offers effortless performance every time you print? The Brother LC3217VAL value pack (including black, cyan, yellow and magenta ink cartridges) guarantees smooth, reliable and top quality printouts from your first to your last print. Great value for money, our perfectly balanced inks ensure your printer stays working at its best.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.