- ‘Lay flat’ design makes page turning, note taking and photocopying quick and easy
- Durable: high quality, PVC resins ensure that GBC combs won’t chip, scratch, peel or discolour
- Flexible and robust construction: for repeated de-binding and re-binding of documents
- Standard sizes makes it easy to bind most standard office documents cost-effectively and in-house
- Accurate A4 length and hole spacing guarantee perfect alignment with A4 paper for a professional finish every time; compatible with all CombBind® systems
<
>
GBC CombBind A4 38mm Binding Combs Black (Pack of 50) 4028185
Please Contact Us For Stock Availability
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Product colour | Black |
| Maximum capacity | 375 sheets |
| Material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Format | A4 |
| Spine width | 3.8 cm |
| Weight | 950 g |
| Package width | 238 mm |
| Package depth | 135 mm |
| Package height | 336 mm |
| Package weight | 1.23 kg |
| Quantity per pack | 50 pc(s) |
| Country of origin | Vietnam |
Product Information
| Brand | GBC |
| Type | Binding Spines & Combs |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
